Hafıza Teknikleri

Eğitimin Hedefi

Bu programda katılımcılar; insan hafızasının sahip olduğu gücün farkına varacak ve bu beceriyi daha etkili nasıl kullanabilecekleri ile ilgili bilgiler verilecektir.  Hafıza eğitimi günlük hayatta hafızamızı daha etkin kullanmayı amaçlayan, “ben unutkan bir insanım” cümlesini hayatınızdan çıkarmayı amaçlayan bir eğitimdir. Bu eğitimde insan hafızasına dair birçok teorik bilgiyle birlikte temel hafıza tekniklerinin uygulamalı anlatımlarına ulaşabilirsiniz.

 Süre

Program 12 Saatlik Süreçler İçerisinde Tamamlanır.

 Katılımcı Profili

Sahip olduğu bilgi donanımını daha iyi kullanmak, Etkin Öğrenmeyle birlikte hafıza yetilerini iyi kullanma alışkanlığı kazanmak isteyen herkes katılabilir.

 Uygulama

Eğitim teorik anlatımın yanı sıra konu ile ilgili örnek uygulamaların gösterildiği, eğitmen ve katılımcıların karşılıklı dikkat oyunlarının oynandığı interaktif bir eğitim olacaktır.

 Kazanımlar

Hedef belirleme ve hedefe ulaşma becerisinin kazanılması,

Öğrenme alışkanlıklarını gözden geçirerek, bilinç düzeyinin geliştirilmesi,

Anlama ve kavrama düzeyinin yükselmesi ve öğrenme verimliliğinin artması,

Zamanı verimli kullanmayı öğrenmesi ve üretkenliğin arttırılması.

Eğitimin İçeriği

1.Bölüm: Hafıza Nedir? Nasıl Hatırlıyoruz?

Uygulamalı eğitim öncesi katılımcılarla birlikte interaktif olarak hafızanın ne olduğu tartışılır. Bu aşamada insan beynine ve hafızaya dair bilgiler paylaşılır.

2.Bölüm: Hayal Gücü ve Hafıza

Güçlü bir hafızanın birinci kuralı güçlü bir hayal gücüdür. Bu aşamada katılımcılarla yoğun bir hayal gücü çalışması yapılır.

3.Bölüm: Temel Hafıza Teknikleri

Akıl Çivileri, Hikâyeleştirme, Bağlama, Loci, İsimler Yüzler, Not tutma yöntemleri, konsantrasyon olmak üzere 5 temel hafıza tekniğinin teorik bilgileri katılımcılara anlatılır.

4.Bölüm: Hafıza Teknikleri ile İngilizce Kelime Çalışması ve Uygulama

Bu aşamada öğrendiğimiz tüm tekniklerin birçok kez uygulama çalışması yapılır.

Menü
error: Content is protected !!