Ahmet Akay Azak kimdir?

1980 tarihinde İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite öğrenimi için Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Sharjah Üniversitesinde eğitimine başladı. Daha sonra yüksek lisans eğitimi için gittiği Avustralya’da Sarina RussoCollege ve La Trobe Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Öğrencilik yıllarında, eş zamanlı olarak çalışmaya başladı. Bu süre zarfında ulusal ve uluslararası olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı.
California Üniversitesi ve Üstün Zekâlılar Enstitüsü başta olmak üzere alanında Uzman Doç. Dr. Darlene Boyd ve Denis Bridoux gibi ünlü kişilerden eğitimler aldı. Dünya’da 7, Türkiye’de 24 şehirde eğitim ve konferanslar verdi. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Kilis, Sakarya, Kütahya, Bartın, Karabük, Zonguldak, Isparta, Niğde, Afyon, Balıkesir, Rize, Malatya, Kahramanmaraş, Aksaray, Kocaeli, Bilecik, Şanlıurfa, Gaziantep, Antalya, Bayburt gibi şehirlerin yanı sıra Sharjah (Birleşik Arap Emirlikleri), Brisbane, Melbourne (Avustralya), Viyana (Avusturya), Prizren (Kosova) Köln ve Frankfurt (Almanya) şehirlerinde 459 kamu ve özel sektör, 360 bireysel olmak üzere toplamda; 30.898 öğrenciye eğitim ve konferanslar verdi.
Başta TRT olmak üzere birçok ulusal-yerel televizyon ve radyo programına bilgi ve tecrübesine başvurulmak üzere davet edildi. Yurt içi ve yurt dışında kişisel gelişim ile ilgili gazete ve dergiler de yazıları yayımlandı.

ahmet-akay-azak-hakkinda-resim

2005 yılından beri bireysel ve kurumsal eğitimler vermeye devam eden yazar öğrenci koçluğu da yapmaktadır.

Ulusal ve uluslararası siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri düzenli olarak takip eder. Tarihe karşı özel bir ilgisinin yanı sıra seyahat etmeyi, kitap okumayı, masa tenisi oynamayı, belgesel konulu ve kültürel içerikli dergiler okumayı ve televizyon programları izlemeyi çok sever.

Evli ve bir çocuk babası olan yazar, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Menü
error: Content is protected !!