Mind Mapping-Zihin Haritaları Teknikleri

Eğitimin Hedefi

Dâhilerin not alma tekniklerinden esinlenerek Zihin Haritaları tekniği ortaya çıkmıştır.

Zihin Haritaları ile Öğrenme Becerilerinin bir araya gelmesi bilginin, beynimiz ile uyum içinde olmasını ve bu sayede bilgileri çok iyi ve çok rahat öğrenmemizi, daha sonra da çok kolay hatırlamamızı ve aktarmamızı sağlar.

Betimleme, renkler ve görsel-uzamsal düzenleri kullanan Zihin Haritaları Tekniğinin, not alma ve ezberleme gibi geleneksel çalışma tekniklerinden çok daha fazla akılda kaldığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bir zihin haritasında bilgi, beynin işleyiş şekli gibi yapılanır. Yani bir merkezden etrafa yayılır, oysaki diğer yöntemlerde bilgi, alt alta dizilmiştir. Yani fazlasıyla düz ve monotondur.

Bir zihin haritası sizin düşüncelerinizi kelimenin tam anlamıyla haritalar, ilişkiler ve bağlantılar kurarak yeni düşünceler ortaya koymanızı sağlar. Sizin fikirlerinizi, kapalı bir kutu olan beyninizden alıp, görünür bir hale getirir.

Organik dallar çizerek size yeni fikirler konusunda ilham verir.

Süre

Program 12 Saatlik Süreçler İçerisinde Tamamlanır.

Katılımcı Profili

Sahip olduğu bilgi donanımını daha iyi kullanmak, Etkin Öğrenmeyle birlikte hafıza yetilerini iyi kullanma alışkanlığı kazanmak isteyen herkes katılabilir.

 Uygulama

Eğitim teorik anlatımın yanı sıra konu ile ilgili örnek uygulamaların da gösterildiği, eğitmen ve katılımcıların destekleriyle ilerleyecek interaktif bir eğitim yapılacaktır.

 Kazanımlar

Zihin Haritaları ve MindMap programını işinizde kullanarak çalışma sürecinizi modernize edebilir, zaman kazanabilir, fazla bilgi yüklemesine veda ederek üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

 Eğitimin İçeriği

  • Derslerde hızlı not alma,
  • Sunum Hazırlama ve sunma,
  • Problemlere hızlı çözüm üretme,

Yaratıcılık, hafıza ve öğrenme becerilerini geliştirmek içindir.

Menü
error: Content is protected !!